uk

Переклад: англійська на турецьку

Завдяки своєму розташуванню одночасно на сході Європи та в західній частині Близького Сходу Туреччина пропонує безліч можливостей для компаній, що виходять на міжнародний рівень. Зі своєю відкритою та стійкою економікою Туреччина нині є ринком, що швидко зростає і входить до числа нових індустріальних країн світу. Отже, розширення бізнес-діяльності до Туреччини шляхом локалізації бізнесу є дуже розумним рішенням.

Перевод с английского на турецкий может оказаться сложной задачей, поскольку требует учета таких факторов, как диалектные и региональные различия в языке. Кроме того, турецкий язык насыщен символами. Следование традициям и культурным нормам играет большую роль — по этой причине культурным нюансам следует уделять особое внимание. Поставщик переводческих услуг должен хорошо разбираться в культурных и региональных особенностях страны.

Коротко про турецьку мову

  • Турецька є найпоширенішою тюркською мовою.
  • Це офіційна мова Туреччини (близько 75 мільйонів носіїв у світі) та Кіпру (турецькою розмовляють 19% населення).
  • Латиницю ввели в ужиток лише в 1929 році, а доти використовували арабське письмо.
  • Граматичні форми в турецькій утворюються шляхом додавання до основи слова афіксів, тобто це аглютинативна мова.

Діалекти та граматика турецької мови

Розрізняють кілька східних діалектів і один західний. За принципом регіональної класифікації розрізняють центрально-анатолійський (цей діалект у стамбульському варіанті ліг в основу сучасної мови), південно-західний, східний, румелійський діалекти та кастамону.

Турецька граматика значно відрізняється від англійської. Так, у турецькій іменники змінюються за відмінками (називний, знахідний, давальний, родовий, місцевий і аблатив).

Порядок слів у турецькій також відрізняється від англійської: якщо в англійській переважає прямий порядок (підмет  присудок — додаток), у турецькій після підмета йде додаток, а вже після нього — присудок. Тому в турецькій мові з додатками використовуються не прийменники, що передують дієслову, а післялоги.

Поради з перекладу на турецьку мову

Збільшення обсягу тексту під час перекладу

Турецька — найяскравіший приклад аглютинативної мови, де цілі фрази англійською можуть бути виражені одним–двома модифікованими словами. Ці слова можуть бути дуже довгими (наприклад, muvaffakiyetsizleştiricileştiriveremeyebileceklerimizdenmişsinizcesine — похідне від іменника, що означає «успіх»). Тому для локалізованого турецького тексту простору потрібно більше.

Експресивність

Турецкий — очень выразительный и нюансированный язык, который позволяет использовать множество различных способов сформулировать фразу или предложение. Соответственно, только опытный переводчик (в идеале носитель языка) сможет сделать перевод (турецкий на английский и наоборот) так, чтобы он отвечал потребностям целевой аудитории.

В бюро «Профпереклад» перевод на турецкий выполняют только профессиональные лингвисты (как правило, носители языка). Они тонко чувствуют турецкий язык и учитывают изложенные выше аспекты. Качество перевода, как и в любой другой языковой паре, мы обеспечиваем, привлекая к работе нескольких специалистов: помимо переводчика, это редактор и корректор. Организацией процесса занимаются опытные менеджеры проектов — вы можете рассчитывать на внимательное общение, выполнение работы в срок с учетом всех пожеланий и обязательную обработку обратной связи.

Автор статті:

Лілія Ліннік

Спеціаліст із навчання бюро перекладів «Профпереклад».

Викладач кафедри англійської мови факультету перекладознавства Київського національного лінгвістичного університету (КНЛУ), перекладач і редактор із понад 15 роками досвіду.

Ключові компетенції:

лінгвістика, перекладознавство, CAT-інструменти.

Освіта:

магістратура й аспірантура КНЛУ.

Дізнатись вартість
Заповніть форму та прикріпіть документ, і ми повідомимо точну вартість усієї роботи на email
Прикріпіть документ для оцінки вартості перекладу
Контакти
Ви також можете зв'язатися з нашим офісом у Києві у будь-який зручний спосіб, і ми відповімо на всі питання.
Україна, 03150,
м. Київ, вул. Ділова, 5Б, 6-й поверх
Понеділок – П'ятниця з 9:00 до 18:00