Іноді клієнти замовляють переклад технічних документів у форматі pdf (це може бути патент із технічними кресленнями або інструкція з установлення з технічними характеристиками) без оригінальних файлів (в AutoCAD, InDesign тощо). Це комплексна проблема, яку можна вирішити в кілька способів. Ми випробували низку підходів і зупинилися на одному — найефективнішому. Пропонуємо з ним ознайомитись.
Щоб знайти найбільш оптимальний спосіб обробки подібних файлів, ми ставили собі такі запитання:
- Як підготувати файл до перекладу в CAT-інструменті без порушення макета сторінок?
- Як можна перекласти такий файл, включно з усіма технічними кресленнями, застосовуючи TM та інші корисні функції CAT-інструмента?
- Як виконати переклад подібного документа, щоб згодом верстальник зміг відтворити файл, ідентичний оригіналу?
І ось до якого рішення ми дійшли.
Спочатку ми виконуємо розпізнавання файлів, тобто OCR. Так ми отримуємо загальний текст. Однак із кресленнями працюємо інакше:
Крок 1
Перед етапом перекладу в CAT-інструменті наш спеціаліст OCR створює таблицю з двома колонками та вносить у лівий стовпчик весь текст із креслення: кожну фразу — в окрему клітинку. Потім вміст лівого стовпчика копіюється в правий:

Крок 2
Заповнивши таблицю, спеціаліст OCR «приховує» текст лівої колонки за допомогою відповідної функції MS Word:

Крок 3
Завдяки цій функції текст у правій колонці можна перекласти в CAT-інструменті, нічого не змінюючи в лівій колонці. Після етапу перекладу менеджер або верстальник генерує цільовий переклад і скасовує приховування тексту в колонці ліворуч.
Крок 4
Зрештою, відтворюючи макет оригінальної сторінки, верстальник може користуватися двомовною табличкою (у нашому прикладі це англійська – італійська).

Так ми мінімізуємо ймовірність появи помилок, а також суттєво пришвидшуємо робочий процес і покращуємо якість форматування.

12 лет в бизнесе профессиональных переводов. Основатель и директор Бюро переводов Профпереклад.
Ключевые компетенции:
менеджмент, стратегический маркетинг, лингвистические технологии.
Образование:
Киево-Могилянская Бизнес Школа (KMBS) и IE Business School