Щоб насолоджуватися всіма перевагами фрилансерства, передусім слід бути здоровими й енергійними. Тим паче, ніхто не оплачує нам лікарняні, тож здоров’я — головний пріоритет.
Водночас робота на фрилансі може шкодити здоров’ю — іноді доволі важко піклуватися про себе та виконувати роботу, яка нам до вподоби.
Наводимо чотири найгірші фрилансерські звички, про які шкодує перекладачка Марі Джексон (Marie Jackson). Сподіваємося, ви їх повторювати не будете.
1. Нерегулярне харчування
На думку Марі, її найгірша звичка — пропуски обідів та, іноді, сніданків. Низький рівень поживних речовин погано позначається на здатності концентруватись. Крім того, такі пропуски сповільнюють обмін речовин, спричинюють втрату м’язової маси та навіть можуть призвести до розвитку хронічних захворювань, як-от діабету.
Що робити
Поставте будильник, який сповіщатиме, що час їсти. Якщо цей варіант не працює, можна завантажити додаток для підрахунку калорій: за його допомогою Марі визначає, скільки калорій спалює та не отримує, — це змушує бігти на кухню.
2. Забагато перекусів
Якщо двома словами, перекушування може призвести до переїдання, а це ще одна поширена проблема фрилансерів. Працюючи вдома, ми маємо постійний і безперешкодний доступ до шафи зі смачнючими снеками, а тому легко набираємо трохи «фрилансерського жирку».
Що робити
Головне — дисципліна. Запитайте себе, чи справді ви зголодніли. Найімовірніше, ні. Інша проблема полягає в тому, що найчастіше ми тримаємо вдома шкідливі перекуси. Замість шоколаду, цукерок чи чипсів краще вибрати йогурт, жменю горіхів або сухофруктів. Ці продукти повільніше вивільняють енергію, ніж солодощі, а ви довше не відчуватимете голоду.
3. Брак фізичної активності
Ми тішимося, що не мусимо їздити в офіс, але забуваємо, що якраз оця дорога туди й назад могла б бути частиною щоденного фізичного навантаження. Якщо ви харчуєтеся нерегулярно та часто перекушуєте, то, цілком імовірно, ведете малорухливий спосіб життя.
Що робити
Величезна перевага роботи на фрилансі — це відносно гнучкий графік. Так, комусь до вподоби чіткий розпорядок, але ми самі вибираємо години роботи. Скористайтеся цією перевагою, щоб відвідувати спортзал чи басейн. Не маєте бажання марнувати час на дорогу? Виберіть якусь фітнес-програму онлайн. Якщо бракує дисциплінованості, тренуйтеся разом із другом. Також можна заплатити за заняття — тоді вам доведеться їх відвідувати, щоб гроші не пропали. Ще один варіант — витратитися на стіл для роботи стоячи (який має багато інших переваг для здоров’я).
4. Порушення режиму сну
Вільний графік має і переваги, і недоліки. Часто ми працюємо допізна чи погоджуємося на нічні переклади, однак мусимо починати роботу рано-вранці, щоб не порушувати звичний для клієнтів графік чи виконувати якісь інші зобов’язання. Ми знаємо, що брак сну — це шкідливо, а регулярні порушення режиму сну можуть негативно позначитися на діяльності мозку, тому з цим треба давати раду.
Що робити
Визначте, о котрій годині ви хочете вставати зранку, і дотримуйтеся цього графіку. У такому разі ви раніше хотітимете спати ввечері та, відповідно, раніше лягатимете. Також це означає, що слід відмовитися від тих проєктів, на які слід витратити пів ночі, — здоров’я важливіше, ніж один втрачений проєкт. До того ж зранку ви будете енергійнішими та працюватимете більш ефективно.
За матеріалами www.lookingglasstranslations.com

12 лет в бизнесе профессиональных переводов. Основатель и директор Бюро переводов Профпереклад.
Ключевые компетенции:
менеджмент, стратегический маркетинг, лингвистические технологии.
Образование:
Киево-Могилянская Бизнес Школа (KMBS) и IE Business School