Згідно з дослідженням Гарвардського університету, мамам, які працюють, немає чого почуватися винними щодо кар’єри. Навіть навпаки: результати показують, що діти мам, які працюють, зрештою досягають кращих результатів порівняно з тими, чиї матері були домогосподарками. Наприклад, дочки працюючих мам у середньому зароблятимуть у рік на 23% більше, а сини краще даватимуть раду з хатніми справами.
Однак, хоча переваги для дітей мам, які працюють, дедалі більш очевидні, самим мамам так само важко шукати баланс. Згідно з опитуванням дослідницького інституту Working Mother Research Institute, оприлюдненому на сайті CNBC, на працюючих мам — навіть якщо вони забезпечують сім’ю фінансово — досі припадає більшість домашніх справ.
Тут виникає запитання: як власне ми як працюючі мами знаходимо баланс між роботою та домівкою, щоб не мати відчуття, ніби не робимо жодну з цих справ як слід? Нижче наводимо сім стратегій Сільвії Евері (Silvia Avary), віце-президентки з міжнародних комунікацій компанії CSOFT International, які допомагають їй підтримувати рівновагу та позитивне мислення на роботі та вдома.
1. Вільний час
Залиште якийсь проміжок часу цілком вільним — незалежно від того, штатний ви працівник чи фрилансер, вільний час в особистому розкладі може зменшити стрес удома та в офісі. Можливо, для цього доведеться відмовитися від вечірки чи походу на футбол. Без самостійно організованого вільного часу Сільвія може почуватися пригніченою й перевантаженою роботою та відчувати, що ні з чим не може впоратися.
2. Сила в кількості
Кожній мамі потрібна група жінок, які є «її людьми». Це, наприклад, інша матуся, якій ви можете зателефонувати та сказати: «Я запізнююсь, забери, будь ласка, мою дитину зі школи», або подруга, із сім’єю якої можна вирушити в похід у вихідні. Ці жінки — ваша сила й джерело об’єктивної критики, з ними можна обмінюватися стратегіями щодо управління роботою та особистим життям.
3. Помічники
У вас купа прання, два проєкти в роботі та троє дітей, яких слід відвезти на шахи, плавання та гімнастику? Якщо ви працюєте, знайдіть бюджет на помічників. Найміть няню, яка також може прати й готувати вечерю. Домовтеся з іншими батьками возити дітей на заняття по черзі. Це все насправді створить більше можливостей якісно проводити час із дітьми, а ви відчуватимете менше провини за час, проведений на діловому обіді, і краще контролюватимете ситуацію.
4. Залучайте до роботи дітей
Сільвія в захваті від книги Cleaning House, у якій описано річний експеримент колишньої співробітниці Білого дому Кей Віллс Вайма (Kay Wills Wyma), у межах якого вона виробила стратегії, як примусити дітей виконувати свою частку роботи вдома. Сільвія почала запроваджувати ці стратегії у власній сім’ї, і це пішло їм на користь. Ви станете щасливішими й матимете більше часу, щоб зосередитися на роботі та хатніх справах, а діти, як не дивно, будуть задоволені, що роблять свій внесок.
5. Міркуйте та реагуйте
Сільвія згадує подругу, яка, напевно, належить до найбільш продуктивних і позитивних людей, яких вона будь-коли зустрічала. Подруга обіймає посаду віце-президента каліфорнійської виноробні Hall Wines, і нещодавно Сільвія поцікавилась, як вона поєднує роботу та виховання дітей. Щовечора подруга подумки пригадує свій день і розмірковує, що вдалося, а що ні. Вона розробляє нові стратегії реагування на невдачі й застосовує їх наступного дня. Замість того, щоб дорікати собі, вона сприймає виклики як можливість зробити наступний день кращим.
6. Складайте списки
Так, це здається очевидним. Однак скласти список — це лише половина справи. Сільвія переважно складає список справ на наступний день, лежачи ввечері в ліжку. Після складання списку вона впорядковує завдання в такий спосіб, щоб максимально ефективно використовувати час. Наприклад, вона найкраще пише тексти вранці, тому ставить це завдання першим у списку, а надсилання електронних листів і дзвінки залишає на другу половину дня.
7. Фізичні навантаження
Без них ми не отримуємо ендорфінів, і тоді будь-які дрібниці можуть нас пригнічувати. Якщо ви тренуєтеся зранку, на початку дня у вас є принаймні одна зроблена справа, і ви можете собою пишатися. День може скластися по-різному, але ви вже молодець (і не забувайте про користь для здоров’я).
Життя без рівноваги схоже на незаправлену машину: якщо бак порожній, ви не зможете працювати. Є прості кроки, які до снаги кожному. Слід лише підібрати ті, що підходять вам.
Переклад статті Working Moms: 7 Strategies for Work/Life Success із сайту womeninlocalization.com

12 лет в бизнесе профессиональных переводов. Основатель и директор Бюро переводов Профпереклад.
Ключевые компетенции:
менеджмент, стратегический маркетинг, лингвистические технологии.
Образование:
Киево-Могилянская Бизнес Школа (KMBS) и IE Business School