uk

Особливості й можливості нетворкінгу онлайн

За статистикою порталу Nimdzi люди, які у 2019 році відвідували заходи особисто, зараз на 600% частіше відвідують віртуальні заходи. Ми вже писали, як узяти максимальну користь від нетворкінгу офлайн, а в цій статті перейдемо до онлайн-можливостей.

Можливості онлайн-нетворкінгу

Основні причини поточної популярності онлайн-подій — це простіша логістика онлайн-заходів, а також більша їх кількість у 2020 році. Вартість таких заходів зазвичай нижча, ніж у подібних подій офлайн, що також є сприяє високій відвідуваності.

Люди відвідують онлайн-заходи через дві основні причини: 80% респондентів Nimdzi відвідують заходи для спілкування з колегами, а 66% навчаються. У будь-якому разі організатори намагаються створити умови не лише для отримання інформації від лекторів, доповідачів тощо, а й для спілкування між учасниками (тобто безпосередньо для нетворкінгу): готують форуми, групи в соцмережах, віртуальні кімнати в Zoom, залучають месенджери та ін.

Що не варто робити під час онлайн-нетворкінгу

  • Не плекайте надмірних сподівань. В онлайн-нетворкінгу не всі контакти — корисні знайомства. Однак не поспішайте розривати зв’язок. Можливо, цей контакт дасть змогу налагодити інші корисні відносини.
  • Так само не всі зв’язки перетворюються на тісні дружні стосунки. Якщо ви не отримали відповіді на електронний лист або не знайшли спільних інтересів, не наполягайте на розвиткові відносин. Водночас пам’ятайте про гарні манери, адже від цього залежить ваша репутація.
  • Не намагайтеся зробити занадто багато й занадто швидко. Навряд чи на «живому» заході ви підійдете до людини, яку бачите вперше, і відразу попросите про послугу. Не варто цього робити й в онлайн-просторі.
  • Не проводьте весь час у мережі: за можливості зустрічайтеся з людьми й телефонуйте їм, підтримуючи професійні контакти.
  • Не перетворюйте ділове онлайн-знайомство на дружнє листування. Для підтримки встановлених зв’язків іноді досить написати кілька рядків. Не зловживайте електронними листами.
  • Не надсилайте багато вкладень. Якщо потрібно вкласти фотографію, зменште її розмір. Якщо співрозмовник захоче побачити фото кращої якості, він обов’язково про це повідомить.
  • Не забувайте перевіряти граматику та правопис.

Правила поведінки

  • Ваш профіль на сайті/сторінці повинен бути заповнений. Укажіть усю потрібну інформацію та приберіть зайву.
  • Пам’ятайте про правила гарної поведінки. Поводьтеся з людьми так само, як на реальних заходах — увічливо й доброзичливо.
  • Якщо потрібно звернутися до незнайомця, дотримуйтеся загальноприйнятих правил спілкування. Найпростіший спосіб — заручитися рекомендацією спільного знайомого.
  • Для початку потрібно справити гарне враження на співрозмовника. Представтеся та розкажіть коротко про себе. 
  • Якщо ви проходите навчання на онлайн-курсах, нетворкінг — ваш пропуск у світ професійного спілкування. Не гайте час, налагоджуйте зв’язок у процесі навчання. Беріть участь у вебінарах, обговореннях на тематичних форумах, активно спілкуйтеся з іншими студентами.
  • Намагайтеся зрозуміти, як ви можете бути корисні новому знайомому. Для цього вивчайте інформацію про нього та його компанію.

Тему онлайн-нетворкінгу обговорюють у своєму подкасті Online Networking in the Age of COVID («Онлайн-нетворкінг у добу ковіду») перекладачки Ів Ліндемут Бодо (Eve Lindemuth Bodeux) і Корінн МакКей (Corinne McKay). Вони торкаються тем онлайн-навчання (і як не розгубитися за численних можливостей), подальшого спілкування з новими знайомими, використання відео для нетворкінгу тощо. Запис можна знайти на сайті speakingoftranslation.com.

За матеріалами nimdzi.com і zillion.net.

Автор статті:

Юрій Цвєркун

15 років у бізнесі професійних перекладів. Засновник і директор бюро перекладів «Профпереклад». Ключові компетенції: менеджмент, стратегічний маркетинг, лінгвістичні технології. Освіта: Києво-Могилянська бізнес-школа (KMBS) та IE Business School.

Дізнатись вартість
Заповніть форму та прикріпіть документ, і ми повідомимо точну вартість усієї роботи на email
Прикріпіть документ для оцінки вартості перекладу
Контакти
Ви також можете зв'язатися з нашим офісом у Києві у будь-який зручний спосіб, і ми відповімо на всі питання.
Україна, 03150,
м. Київ, вул. Ділова, 5Б, 6-й поверх
Понеділок – П'ятниця з 9:00 до 18:00