uk

Емоційна самодисципліна — несподіваний складник успіху перекладача-фрилансера

Ми всі знаємо, наскільки важлива самодисципліна для фрилансерів (особливо тих, хто працює вдома). Хтось тяжіє до безперервної роботи, а хтось не має мотивації взагалі почати щось робити. Без фіксованої офісної рутини та відповідальності перед керівництвом фриланс дійсно приносить не тільки переваги, а й певні проблеми. У цій статті поговоримо про один із ключових складників самодисципліни — емоційний, який є важливим компонентом успіху.

Емоційна самодисципліна

Напевно, кожному знайомий голос, що лунає в голові (той, який коментує наші дії словами на кшталт «А цей проєкт не буде зайвим?» або «І чому ти на це погодилась?»). Ця внутрішня балаканина — спосіб розуму осягнути те, що ми робимо, і захистити нас на основі минулого досвіду, щоб утримати нас у безпеці в зоні комфорту та простежити, щоб нічого не змінювалось. Це має певні переваги: наприклад, якщо розум пам’ятає, що певна ситуація була небезпечною, і застерігає вас від повторної помилки. А як щодо речей, які ви ще не намагалися зробити, наприклад контактування з новими клієнтами, вибору нової спеціалізації тощо? Тут надмірна обережність може завадити.

Єдиний спосіб рости як особисто, так і в ролі фрилансера — це бути готовим спробувати щось нове навіть там, де результат невідомий.

Ілюзія контролю

Відсутність контролю — це те, з чим мозку впоратися важко. З цієї причини він робить усе можливе, щоб зберегти контроль над кожною ситуацією, і каже нам утримуватися від нових дій. Єдиний спосіб утримати контроль — це постійно виконувати ті самі дії. Однак якщо ви прагнете змін і відчуваєте, що застрягли, слід перейти до нових обдуманих дій, а потім відпустити ситуацію й бути відкритими до того, що буде далі.

Головне — це процес

Як і в будь-якому навчанні, опанування емоційної самодисципліни — це процес. Якщо ви очікуєте негайних результатів, вас спіткає розчарування. Навчитися розпізнавати голос свого розуму, чути та розрізняти різні думки, які він вам озвучує, а також зважувати, до якої з них дослухатися (адже часто ці думки бувають протилежні — чому та як ви вибираєте, яка з них важливіша?), — це все вимагає часу. Але щойно ви почнете, станете сильнішими й більш обізнаними, а обізнаність є першим кроком на шляху до змін і успіху.

План дій

  1. Зверніть увагу на внутрішні голоси. Що вони кажуть? Їх кілька? Уважно слухайте, що говорить тихіший із них.
  2. Запишіть усе, що вам говорять голоси, на аркуші паперу. Так ви зможете від них абстрагуватися.
  3. Тепер, коли все записано, спробуйте подивитися на ситуацію збоку. Уявіть, що даєте пораду другові.
  4. Перегляньте по черзі твердження, озвучені внутрішніми голосами, знайдіть об’єктивну корисну інформацію та занотуйте її.
  5. Визначте твердження, які ґрунтуються виключно на страху. Проаналізуйте, чого саме стосується страх у кожному випадку.
  6. Визначте, чи є страх обґрунтованим, чи, може, мозок просто вигадує історії про один із потенційних результатів і зосереджується на найгіршому можливому сценарії. Подумайте, чи є цей негативний результат неминучим. Чи існують інші можливості?
  7. Зробіть щось нове. За потреби будьте власним наставником. Поверніться до цих голосів і поясніть, чому ви робите саме так, що ви ретельно продумали ситуацію і що це найкращий об’єктивний порядок дій.
  8. Відпустіть ситуацію, довіряйте та приймайте будь-які зміни. Пам’ятайте, що поки ви не виконаєте нові дії, ви не можете знати напевно, що станеться. Життя ніколи не буває настільки чорно-білим, наскільки мозок хоче нас переконати.

За матеріалами karenrueckert.wordpress.com

Автор статті:

Юрій Цвєркун

12 років у бізнесі професійних перекладів Засновник і директор бюро перекладів «Профпереклад». Ключові компетенції: менеджмент, стратегічний маркетинг, лінгвістичні технології. Освіта: Києво-Могилянська бізнес-школа (KMBS) та IE Business School.

Дізнатись вартість
Заповніть форму та прикріпіть документ, і ми повідомимо точну вартість усієї роботи на email
Прикріпіть документ для оцінки вартості перекладу
Контакти
Ви також можете зв'язатися з нашим офісом у Києві у будь-який зручний спосіб, і ми відповімо на всі питання.
Україна, 03150,
м. Київ, вул. Ділова, 5Б, 6-й поверх
Понеділок – П'ятниця з 9:00 до 18:00